O farnosti

  • 1. júla 1992 diecézny biskup Mons. Alojz Tkáč zriadil Rímskokatolícku farnosť Svätej Rodiny v Košiciach, na sídlisku Dargovských Hrdinov.
  • Na jar v roku 2001 bola vyhlásená súťaž na projekt rímskokatolíckeho kostola Sv. Rodiny s farským pastoračným centrom. Súťaže sa zúčastnili 4 architekti, vybraný bol projekt, ktorý predložil Ing. arch. Marián Sitarčík. 
  • 2. mája 2002 sa začalo so stavbou kostola a farského pastoračného centra. 
  • 22. decembra 2002 na IV. adventnú nedeľu Mons. Alojz Tkáč, arcibiskup-metropolita, požehnal stavenisko nového kostola. 
  • 24. decembra 2005 sme slávením polnočnej sv. omše začali užívať nový kostol. 
  • 3. júna 2007 Mons. Alojz Tkáč, košický arcibiskup-metropolita, konsekroval pevný oltár v novom kostole a požehnal priestory farskej budovy.  

 

  • Kňazi v Rímskokatolíckej farnosti Svätej Rodiny v Košiciach:

FARÁRI

Mgr. Aurel Halajčík – od 1.7.2015

ThLic. Ján Urban – od 1.7.2000 do 30.6.2015

Mgr. Stanislav Takáč – od 1.7.1992 do 30.6.2000

KAPLÁNI

Mgr. Štefan Kačmár – od 1.7.2019

Mgr. Dalibor Ondrej – od 1.7.2019

Mgr. Michal Pavlík – od 1.7.2018 do 30.6.2019

Mgr. Michal Škulka – od 1.7.2017 do 30.6.2019

Mgr. Peter Vojtko – od 15.9.2016 do 11.1.2018

Mgr. Peter Labanc – od 1.7.2016

Mgr. Ľubomír Miškovič – od 1.7.2014 do 30.6.2017

Mgr. František Voľanský – od 1.7.2013 do 30.6.2016

Mgr. Peter Tirpák – od 1.7.2011 do 30.6.2013

Mgr. Michal Harakaľ – od 20.11.2010 do 30.6.2015

ThDr. Stanislav Ščerba – od 1.7.2010 do 30.6.2011

Mgr. Jozef Oláh – od 1.7.2009 do 30.6.2011

Mgr. Peter Sykora – od 1.7.2007 do 30.6.2010

Mgr. František Petro – od 1.7.2007 do 30.6.2009

Mgr. Jozef Kmec – od 1.7.2003 do 30.6.2007

Mgr. Peter Hudymač – od 1.7.2001 do 30.6.2003

Mgr. Daniel Bečaver – od 1.10.1999 do 30.6.2001

Mgr. Ján Jakab –  od 1.7.1999 do 30.9.1999

Mgr. Stanislav Radvanský – od 1.7.1997 do 30.6.1999

RODÁCI:

Mgr. Eugen Jurkovič – vysvätený 15.6.1991

Mgr. Ondrej Sabo – vysvätený 14.9.2002

Mgr. Jozef Vaľko – vysvätený 17.6.2006

Mgr. Rastislav Stuller, OSSA – vysvätený 5.9.2009

Mgr. Ján Obšitoš – vysvätený 19.6.2010