Deň venovaný ženám 2.12.

Pozývame vás na prednášku spojenú s diskusiou a výmenou skúseností na tému

Advent, Vianoce a ako prežiť tento čas a nezblázniť sa.

v piatok 12. decembra 2022 od 9:30 do 11:00 hod.

v pastoračnom centre pri Kostole Svätej Rodiny v Košiciach na Sídlisku Dargovských hrdinov – Ulica Svätej Rodiny 1.

Pre deti je k dispozícii detský kútik.

Plánovaný je cyklus prednášok – zväčša 4. piatok v mesiaci – nebude to len teória, ale aj tipy a triky ako všetko zvládať… Všetko sa nesie v katolíckom duchu. Hlavným posolstvom je žiť každodennú svätosť – a to i doma.

Prednášať príde členka Opus Dei z Bratislavy. Opus Dei je osobná prelatúra – katolícka inštitúcia schválená pápežom a pôsobí so súhlasom biskupov v jednotlivých v diecézach – v Košiciach s povolením nášho arcibiskupa. V tejto inštitúcii pôsobia najmä laici – tak ako my normálne žijúci vo svete alebo tí, ktorí slúžia v domoch Opus Dei, plus kňazi. Keďže zakladateľ bol sv. Josemaría Escrivá de Balaguer, ktorý sa riadil mottom „žiť každý deň svätosť života“, t. j. tam kde sme, to čo robíme, tak aj členovia Opus Dei sa o to snažia. Táto inštitúcia však nie je uzavretá, t. j. neznamená to, že ten, čo príde na prednášku alebo duchovnú obnovu, už musí byť ich členom….

Prednáška je otvorená pre všetkých a k ničomu nezaväzuje – teda iba k jednej veci: snažiť sa byť svätým tam, kde žiješ svoj život 🙂

„Dôstojnosť ženy sa úzko spája s láskou, ktorú prijíma vzhľadom na samu ženskosť, ako aj s láskou, ktorú ona opätuje.“ sv. Ján Pavol II.

Share

You may also like...